Get Adobe Flash player

KOBiZE - jutro mija termin składania raportów

Każdy podmiot korzystający w jakiś sposób ze środowiska i wprowadzający do niego zanieszczyszczenia zobowiązany jest do końca lutego złożyć raport za rok 2014 w bazie KOBiZE (o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji). 

Raport KOBiZE nie powinien sprawiać problemu, gdyż wprowadzany jest za pośrednictwem Internetu, a szczegółowa instrukcja wprowadzania infomacji znajduje się na stronie krajowej bazy KOBiZE.

 Po zarejestrowaniu firmy do bazy, podmiot może wprowadzić dla swoich zakładów dane między innymi o wielkościach emisji gazów cieplarnianych i innych substancji wprowadzanych do powietrza, wielkościach produkcji, charakterystyce paliw i surowców z emisji, reduktorach itp.

Nasz auto złom jako stacja demontażu pojazdu wprowadza do bazy KOBiZE takie informacje jak: dane na temat kotłowni zakładowej, paliwa używanego w takiej kotłowni oraz emitowanych przez takie spalanie gazów; dane odnośnie paliwa spalanego przez używany na terenie zakładu wózek widłowy, a także dane o paliwie spalanym przez samochody typu auto-laweta poza zakładem.